اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

حجت الاسلام والمسلمین حمید رسایی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دوشنبه شب در جمع مردم اراك به تبیین مشخصات كاندیدای اصلح از منظر حضرت امام خمینی(ره) پرداختند و حضور گرم مردم در سی انتخابات گذشته را مهر تایید مردم به این نظام و انقلاب دانستند. وی كه در مسجد سیدهای اراك سخن می‌گفت اضافه كرد: مردم چون این نظام را متعلق به خود می‌دانند و در اصل آن خدشه‌ای وارد نمی‌دانند، علیرغم وجود برخی كاستی‌ها و برخی مشكلات و نامهربانی‌ها، برخلاف انتظار دشمنان، اشتباه یك مدیر یا یك وزیر یا وكیل را به پای نهضت بزرگ خود نگذاشتند.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینكه برخلاف مدعیان دموكراسی كه آراء رئیس جمهورشان از 30 تا 35 درصد تجاوز نمی‌كند حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و خبرگان و شورای شهر را نشانه حاكم بودن مردم‌سالاری دینی در ایران دانستند و بیان داشتند بجز دو دوره در سال‌های 68 و 72 كه میزان مشاركت مردم حدود 50 درصد بود در بقیه دوره‌ها میزان مشاركت 70 تا 75 درصد بوده است كه این رقم از میانگین جهانی بالاتر است.

وی اظهار كرد در این نظام برخلاف دوره‌ی قبل كه 2500 سال پدر حكمرانی را به پسر ارث می‌داد مردم هر چهار سال فرصت دارند كه خودشان مسوولین و خدمتگزاران خود را انتخاب كنند.

این نماینده‌ی مجلس در ادامه به تبیین نظرات حضرت امام(ره) در خصوص كاندیدای اصلح پرداخت و گفت امام (ره) توصیه كرده‌اند كه اولین مسأله برای شركت در انتخابات این است كه آن كاندیدا اعتقاد به اسلام و دین داشته باشد و اعتقاد وی را در عمل و رفتار وی مشخص باشد نه اینكه برای جلب رای آدم‌های بدنام به هركاری دست بزند. وی با اظهار اینكه امام (ره) توصیه كرده اند كه كسی را انتخاب كنید كه به قانون اساسی اعتقاد كامل داشته باشد این سوال را مطرح كرد افرادی كه از برخی اصول قانون اساسی خوششان نمی‌آید و این را عنوان می‌كنند بعدا چگونه می‌خواهند آن را اجرا كنند؟

وی با انتقاد شدید از عملكرد مجلس ششم در پنجه انداختن به قانون اساسی و طرح موضوعاتی چون حاكمیت دوگانه و ماجرای تحصن، برخی اظهارات و نطق‌های عده‌ای از نمایندگان مجلس ششم را تكرار حرف‌های دشمنان در آنسوی مرزها خواند و علت آن را عدم التزام آنها به قانون اساسی و خصوصا اصل 110 كه موضوع ولایت فقیه است دانست.

حجت الاسلام رسایی معیار دیگر مورد نظر حضرت امام(ره) را اعتقاد و التزام به ولایت فقیه برشمرد و با بیان اینكه ولایت فقیه پشتوانه این نظام و خیمه‌ی ستون انقلاب است مشخصات ولی فقیه را عادل و با تقوا بودن، اجتهاد و دوری از دنیا و سیاستمدار عنوان كرد و بهترین و كاملترین شكل چنین فردی در این دوره را مقام معظم رهبری دانست و ادامه داد كه ولی فقیه اجازه ایجاد انحراف در انقلاب را نمی دهد كما اینكه در دوره‌هایی این انحرافات در شرف وقوع بود و عده‌ای كه به مناصب اجرایی و قانونگذاری رسیده بودند به اسم اصلاحات به جان باورهای مذهبی مردم و ارزش‌های نظام افتاده بودند و در نشریاتشان خدا را هم محاكمه می‌كردند و واقعه‌ی عاشورا را نتیجه خشونت پیامبر(ص) در جنگ بدر می‌خواندند كه ولی فقیه در مقابل این روزنامه‌ها موضع گرفت و مردم هم از ایشان پیروی كردند.

حمید رسایی در اراك

وی با اشاره تآلیفات مستند خود پیرامون این انحرافات ایجاد شده در دوره‌ی موسوم به اصلاحات ، اظهار داشت ولی فقیه جانشین امام عصر(عج) است و ما باید حركت‌مان را بر مداری كه ایشان ترسیم می‌كند تنظیم كنیم. وی با انتقاد از كاندیدایی گفته بود ولایت فقیه جلوی كودتا را می‌گیرد گفت این حرف درست است و در زمانی كه شما بیست سال نبودید و سكوت كردید ما تجربه كردیم كه هر 9 روز یك كودتا كردند ولی ولایت فقیه جلویشان را گرفت! یك عده‌ای تحصن كردند! یك عده‌ای استعفا كردند! یك عده از استانداران اصلاحات گفتند ما انتخابات مجلس هفتم را برگزار نمی‌كنیم! یك روز تهاجم مطبوعاتی كردند اما ولایت فقیه جلوی كودتایشان را گرفت!

این نماینده‌ی مجلس خطاب به این كاندیدا این سوال مهم را مطرح كرد كه «ببین كودتاگران دیروز، امروز كجا هستند و پشتیبان و مدافع چه كسی هستند؟!» وی همچنین با انتقاد از كاندیدا و روزنامه‌ای كه شعار و تیتر روزنامه‌اش را «از اعدام كودكان جلوگیری كنید!» انتخاب كرده بود پرسید مگر در جمهوری اسلامی كودك زیر 18 سال اعدام می‌شود كه چنین تیتری می‌زنید و ادامه داد بعضی‌ها برای بدست آوردن رأی كارهایی می‌كنند كه آدم شاخ درمی‌آورد؟!

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس دیگر ویژگی مدنظر امام(ره) را ساده زیستی عنوان كرد و گفت تا كسی نداند كه فقر چیست نمی‌تواند به فكر فقرا و مستمندان باشد و اگر كاندیدایی زندگی اشرافی دارد یا اشرافی‌گرا ها از حمایت می‌كنند و گردن كلفتان اقتصادی دور او را گرفته‌اند باید به او شك كرد! وی یكی از مهمترین معیارهای مورد اشاره امام را مردمی بودن دانست و كاندیدایی را كه خوی زندگی و مدیریتش با مردم همسو باشد را اصلح دانست و گفت به لطف الهی در این چند سال بسیاری از ارزش‌ها زنده شد و به فرمایش رهبری امروز با عملكرد دولت نهم اشرافی‌گری دیگر ارزش نیست! وی سخت‌گیری دكتر احمدی‌نژاد در مبارزه با اشرافی‌گری را بواسطه‌ی رواج زیاده‌خواهی و استفاده از بیت‌المال در مدیران گذشته عنوان كرد و گفت اگر كسی سخت‌گیر تر از احمدی‌نژاد پیدا كردید حتما به او رای بدهید.

نماینده مردم تهران در ادامه گفت شأن این مردم بسیار بالاست چرا كه سی سال در مقابل دنیا ایستاده‌اند و شهید داده‌اند و در نظام جمهوری اسلامی مسوولین حق ندارند ارامش داشته باشند چون مسوولیت قبول كرده‌اند و باید مثل آقای احمدی نژاد از جان و دل برای مردم كار كند. وی با ذكر خاطره‌های از سفرهای استانی دولت گفت كه دكتر احمدی‌نژاد پس از پایان جلسه هیئت دولت و مصاحبه‌ی مطبوعاتی در سفر به استان مركزی در ساعت 5/2 بامداد به قم رفتند و بعد از زیارت حضرت معصومه(س) تا ساعت5/4 صبح به درخواست ها و سوالات مردم پاسخ گفتند و ساعت 7 صبح هم بیدار شدند و به جلسه‌ی دیدار طلابی كه عازم تبلیغ بودند رفتند و در سفر استانی به قم نیز پس پایان جلسه‌ی هیئت دولت و مصاحبه‌ی مطبوعاتی در ساعت 2 بامداد، دكتر احمدی‌نژاد گفتند چون اكنون شهر خلوت است می‌خواهند از پروژه‌های قم بازدید كنند كه تا ساعت 4 صبح این بازدید طول كشید.

حمید رسایی در اراك

حجت‌الاسلام رسایی دیگر مشخصه‌ی دولت از منظر حضرت امام(ره) را نترسیدن از آمریكا و مستكبران و شرمنده نبودن در برابر آنان عنوان كرد و گفت وقتی نماینده‌ی ملت در ژنو ریشه‌ی نژاد پرستی را هدف قرار می‌دهد و می‌گوید صهیونیسم و رژیم ناحق صهیونیستی نژادپرست است طبیعی است كه آنها عصبانی می‌شوند و جلسه را ترك می‌كنند. وی با انتقاد از هجمه‌ی مطبوعاتی علیه دكتر احمدی‌نژاد اضافه كرد همه‌ی آنهایی كه می‌گویند چون توهین به رئیس‌جمهور در اجلاس ژنو، توهین به ملت ایران بود احمدی‌نژاد نباید به این اجلاس می‌رفت اما همین‌ها در سخنرانی‌ها و سایت‌ها و روزنامه‌هایشان بدترین توهین‌ها و بی‌احترامی‌ها را به احمدی‌نژاد می‌كنند!

این نماینده‌ی مجلس افزود اینها از روی آوردن مردم به احمدی‌نژاد عصبانی هستند و برای همین در رسانه‌هایشان به مردم توهین می‌كنند كه با «سیب‌‌زمینی رای مردم را جمع می‌كنند‍‍« و یا می‌نویسند كه «مردم در سفرهای استانی مثل دلفین برای غذا بالا و پایین می‌پرند!» ولی اگر مردم به آنها رای داده بودند به جای خدا به آنها «مشروعیت» می‌داد!

وی در ادامه با بی‌شرمانه خواندن نامه‌نگاری‌های دوران اصلاحات با آمریكا اظهار داشت كه بعضی می‌گویند چرا احمدی‌نژاد به اوباما نامه می‌نویسد در حالی‌كه مهم این است كه چگونه می‌نویسد و در نامه‌اش چه چیزی می‌نویسد! یكی نامه می‌نویسد و عذرخواهی می‌كند و دم از تعلیق غنی‌سازی اورانیوم می‌زند اما احمدی‌نژاد با نامه‌اش آمریكا را محاكمه می‌كند و به سوال و چالش می‌كشاند. منطق امام و رهبری هم همین است و از همین روی مقام معظم رهبری می‌فرمایند من از ابتكار عمل دولت نهم در سیاست خارجی لذت می‌برم.

نماینده مردم تهران طرح تحول اقتصادی و هدفمند كردن یارانه‌ها را نشانه‌ی برنامه‌محور بودن و شجاعت دولت نهم دانست و گفت الان در كشور اینطور نیست كه «هركه بامش بیش، برفش بیشتر» و بیشتر یارانه‌ها به گروه‌های متمول می‌رسد در حالیكه آنها نیاز به كمك دولت ندارند بلكه دهك‌های پایین باید مورد دولت قرار بگیرند. وی افزود انصافا همه‌ی دولت‌های قبل تمایل داشتند جلوی قاچاق بنزین و مصرف بی‌رویه‌ی آن را بگیرند اما اراده و شجاعت لازم را نداشتند و نمی‌خواستند آرای مردم را از دست بدهند در حالی‌كه آقای احمدی‌نژاد گفت من تكلیف دارم و وظیفه‌ام را انجام می‌دهم نه اینكه به جلب رای مردم فكر كنم.

در ادامه‌ی این جلسه، حجت‌الاسلام رسایی به پرسش‌های مردم پاسخ گفت و درباره‌ی گزارش تفریغ بودجه اظهار داشت كه آنچه قرائت شد گزارشی ابتدایی بود كه مورد استفاده‌ی ابزاری برخی قرار گرفته است در حالی‌كه دولت هنوز برخی اسناد را تحویل نداده است و برخی اسنادی كه تحویل داده هنوز مورد بررسی دیوان محاسبات قرار نگرفته است و این گزارش‌ها در دولت‌های قبل هم مطرح بود و گاهی حتی به آن پاسخ نیز داده نشد! وی با بیان برخی آمارها از پیشرفت‌های صورت گرفته در كشور خبر داد كه در حوزه‌ی فرهنگ تعداد خرید كتاب رشد چهار برابری داشته است.

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ی شائبه‌ی تبلیغاتی بودن سفرهای استانی دولت گفت اگر دولت از ابتدای كار خودش هر 6 ماه یك سفر می‌رفت سفرهای اخیر تبلیغاتی بود ولی این دولت با شروع از محرومترین استان یعنی خراسان جنوبی، تا كنون 59 سفر استانی داشته و طبق روال 4 ساله‌ی خود حركت می‌كند. وی ادامه داد همین كاندیداهایی كه این روزها علیرغم غیرقانونی بودن تبلیغ، به سفرهای استانی می‌روند به دولتی كه برای مردم كار می‌كند می‌گویند نباید به سفر برود! وی دلیل مخالفت با این رویه‌ی دولت را این مطلب اعلام كرد كه دولت فعلی می‌گوید پول و امكانات مملكت فقط مختص تهران و برخی شهرهای بزرگ نیست بلكه متعلق به همه‌ی نقاط كشور خصوصا نقاط محروم است و دولت وظیفه دارد به همه جا رسیدگی كند.

حمید رسایی در اراك

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس تغییرات برخی وزرا را چنین تعبیر كرد كه هیئت دولت یك تیم است كه باید با هم هماهنگ باشند و چون دولت برنامه دارد اگر وزیری تعلل یا كم‌كاری كند یا هماهنگ نباشد متوجه آن می‌شود و اگر با تذكر اصلاح نشد آنها را تعویض می‌كند و دولت‌های قبل هم وزرای خود را تعویض می‌كردند و احمدی‌نژاد حداكثر دو وزیر بیشتر از آنها عوض كرد! وی درباره علت اعلام نشدن اسامی مفسدان اقتصادی، رسیدگی به این پرونده را مربوط به قوه‌ی قضاییه اعلام كرد و اضافه كرد كه دولت وظیفه دارد مجاری رسمی فساد را بگیرد كه نمونه‌ی آن همین سهمیه‌بندی بنزین و جلوگیری از قاچاق بنزین بود.

نماینده‌ی مردم تهران در پاسخ به سوالی درباره‌ی اینكه آیا دولت نهم از نظر امام(ره) ایده‌آل است پاسخ داد كه خیر، دولت نهم هم اشكالاتی دارد اما نسبت به دیگر دولت‌ها اشتباهات كمتری داشته و هدف‌گذاری و جهت‌گیری‌اش درست است و قصد خدمت به مردم و اقشار محروم و نیز توزیع عادلانه ثروت در همه‌ی نقاط كشور را دارد ولی مثلا دولت در دفاع از كردان اشتباه كرد هرچند برای این كار دلایلی نیز داشتند.

حجت‌الاسلام رسایی با انتقاد از یكی از كاندیداها كه گفته بود چون احساس خطر كردم وارد عرصه شدم از وی و حامیانش پرسید: چرا وقتی گفته شد «باید در موزه‌ها به دنبال افكار خمینی گشت» احساس خطر نكردید؟! چرا وقتی گفته شد استیضاح خدا هم ممكن است شما احساس خطر نكردید؟! چرا وقتی برخی گفتند «توپ، تانك، بسیجی، دیگر اثر ندارد» احساس خطر نكردید؟! مگر بسیجی در زمان جنگ بدن خود را در مقابل آماج گلوله‌ی دشمن قرار نداده بود؟! چرا وقتی گفتند حاكمیت دوگانه است و ولایت فقیه نباید باشد احساس خطر نكردید؟!

این نماینده‌ی مجلس در پاسخ به سوالی دیگر گفت ما با نامه‌ی احمدی‌نژاد به بوش و اوباما این ادبیات را در دنیا حاكم كردیم و از قدرت‌های بزرگ بازخواست می‌كنیم و نتیجه‌ی این كار را شما در سخنان اردوغان در اجلاس داووس دیدید و اگر احمدی‌نژاد هولوكاست را زیر سوال نبرده بود اردوغان و مورالس و چاوز و دیگران این كار را نمی‌كردند!

این نماینده‌ی حامی دولت در پایان سخنان خود و درباره‌ی اختلاف در ستادهای حامی احمد‌نژاد در استان مركزی گفت كه اگر برای خدا كار كنند نباید اختلاف داشته باشند و قرار است فقط در این ستادها بگوییم كه این دولت برای مردم چكار كرده است و این ستادها كاملا مردمی‌اند.


گزارش و عكس: محمد مهدی پوینده

برچسب ها: انتخابات ریاست جمهوری ، دكتر احمدی‌نژاد ،

   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic